Що подарувати на хрестини хлопчику

розміщено в: Цікаво знати | 0

hrestyny-hloptcyka-1У цей урочистий і важливий день в житті кожної людини, коли здійснюється таїнство хрещення, він знаходить ангела-хранителя. Щоб не залишити малюка без святої опіки, всі батьки намагаються хрестити його якомога швидше. Ви стоїте перед вибором, що подарувати на хрестини хлопчику? Як і у випадку з дівчатками, це може бути схвалений церквою традиційний подарунок: Біблія, іменні ладанки та ікони. Їх можуть дарувати всі гості, яких запросили на святкування. Коли хлопчик зовсім ще маленький, то кращим подарунком стане яскрава і барвиста ілюстрована дитяча Біблія. Іконку Покровителя можна доповнити невеликою книгою-життєписом, з якої хлопчик, ставши старшим, дізнається все про свого святого.

Як і дівчинці, хресні батьки повинні подарувати хлопчикові Крижму, хрестик, а також чепчик і сорочку в тон Крижми. Прикраси для подарунка – мережива і блакитні стрічки. Основні кольори, прийнятні для такого комплекту – це, природно, білий, а також «молочний» і бежевий, а з дозволу батюшки допускається і блідо блакитний. І ще: вибираючи, що подарувати похреснику на хрестини, ви не просто витрачаєтеся матеріально, а й, що найважливіше, намагаєтеся внести свою частку в духовне плекання майбутнього справжнього чоловіка – свого хрещеника.

Коли ж спробувати відійти від існуючих традицій, то спектр вибору подарунка дуже розширюється. Це можуть бути і речі хлопчикові «на виріст», і подарунки, які знадобляться йому вже сьогодні. Знову ж, допускається обговорення ідеї майбутнього подарунка з батьками малюка, щоб річ виявилася йому найбільш корисною. А універсальні, які підходять в будь-якому випадку подарунки – це розвиваючі іграшки, дитячі книги, комплекти одягу, постільна білизна, ходунки і все те, що здатне послужити хлопчикові досить довго і принести найбільшу користь.

Корисний і вдалий подарунок – гойдалки, спорядження для фізкультурного розвитку малюка і навіть триколісний велосипед, адже справу ви маєте з хлопчиськом, хай поки і крихітним. Від близьких людей прийнятні і предмети косметики та гігієни для малюка, адже вони краще інших гостей розуміють не тільки те, що стане в нагоді в недалекому майбутньому в догляді за хлопчиком, але і те, що потрібно в даний час. Якщо ж ви стоїте перед дилемою: подарунок або гроші, то перевагу краще віддати на користь першого. Можна обрати і інший варіант – гроші і невеликий подаруночок, хоча б іграшка. Адже гроші скоро витратяться, а подарована річ залишиться як пам’ять про хрестини – подію, яка трапляється в житті тільки раз. І незалежно від обраного подарунка для майбутнього чоловіка, головне подарувати його з чистими помислами, від усієї душі, з усією любов’ю і доброзичливістю до малюка.

У переліку того, що можна подарувати на хрестини, важливо згадати і цікавий, трохи призабутий атрибут хрещення – мірну ікону, покровительку дитини. Цей духовний подарунок прийшов до нас з глибокої старовини, і являє собою ікону, написану на спеціальній дубовій дошці розміром в ріст малюка. Її потрібно поставити біля ліжечка немовляти, щоб з раннього дитинства він міг духовно спілкуватися зі своїм Святим – Покровителем.

Хрещення – одне зі святих таїнств церкви. І батькам, і хресним, і іншим гостям слід пам’ятати головне, що це не звичайне свято. Хрещення людини – це, в першу чергу, серйозний обряд. Але в підсумку він повинен подарувати всім радісний світлий настрій. Тому, збираючись на свято хрещення, прихопіть з собою не просто подарунок, а істинний дар – особливий високий настрій чистої душі. І дай вам Бог пережити безліч прекрасних моментів у ході хрестин і залишити в пам’яті найприємніші спогади від хрещення малюка!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *