Що подарувати на хрестини дівчинці

розміщено в: Цікаво знати | 0

hrestyny-divtcynky-1Як і годиться, подарунки малюкам в день хрещення бувають загальними, а бувають і підібраними під конкретну стать дитини. Вибираючи, що подарувати на хрестини дівчинці, якщо ви є її майбутніми хрещеними батьками, ви повинні враховувати, що є предмети, які зобов’язані забезпечити для ритуалу саме хресні, а не хтось інший.

Хресна мама дарує Крижму, а також речі для хрещення. Ці речі прикрашаються стрічками рожевого кольору, а також непомітною ніжною вишивкою. Абсолютно ідеальний варіант – комплект, який зшитий власноруч хрещеною мамою.

Хрещений батько зазвичай дарує натільний хрестик і ланцюжок. Метал цих виробів не повинен обумовлюватися: хресний на свій вибір дарує або срібло, або золото. Можна подарувати і просто хрестик на мотузочці або атласній стрічці, а вже ланцюжок з дорогоцінного металу подарувати пізніше, оскільки він не буде зручним для дитини.

Крім обов’язкового списку того, що подарувати на хрестини, вдалим і навіть цінним подарунком для дівчинки може бути строката дитяча Біблія, а також іконка або ладанка, на якій зображена Свята Покровителька, ім’я якої дали дівчинці при хрещенні. Ну і, звичайно ж, одяг, іграшки, солодощі та безліч інших потрібних корисних речей для хрещениці і кумів. Також у ваші обов’язки входить оплата обряду, пожертвування храму та фінансова допомога в організації гуляння на свято. Саме хрещений батько повинен нагадати про ці свої обов’язки батькам, яким може бути не зовсім зручно говорити йому про це.

Якщо ж ви запрошені на хрестини як гість, то цим вам теж надано велику честь. Адже на святкування з приводу хрещення, як на тепле сімейне свято в тісному колі, запрошують найдорожчих родичів і тільки найближчих друзів. Відповідно і подарунок для хрестин потрібно вибрати відповідний, який виправдає надану вам довіру.

Від близьких родичів для дівчинки вдалим подарунком стане ложечка зі срібла, яку ще називають «ложечка на перший зубчик». Найчастіше її дарують вже коли у дівчинки повинен з’явитися перший зубчик. Найкраще, коли її подарують дідусь чи бабуся. Цей цінний подарунок завжди буде пам’ятним, особливо якщо його прикрасити гравіюванням з християнською символікою або ім’ям малюка. А як вам приємно буде спостерігати в міру підростання дитини, що їй до душі ваш подарунок, що вона знає і пам’ятає, ким він подарований.

З подарунків на хрестини для дівчинки найвдалішими є золоті або срібні сережки, які дівчинка зможе носити і в дитинстві, і навіть тоді, коли виросте. Також підійде будь-який дитячий одяг, гарна постільна білизна, іграшки – все це теж важливо, адже крихітка швидко підростає і потребує нових нарядів та постільної білизни, а що стосується іграшок, то їх просто не може бути багато.

Коли ж ви не можете остаточно визначитися з подарунком, то завжди можете задати питання батькам дівчинки: що б вони хотіли отримати в подарунок на хрестини доньки. Це допоможе вам піднести однозначно практичну і потрібну річ. І ще один варіант – гроші, які батьки витратять самостійно на її користь. Тобто, строгих списків і правил з приводу того, що подарувати дитині на хрестини, ніде не прописано, винятком є лише крижма, подарована хрещеною матір’ю, і натільний хрестик, подарований хрещеним батьком.

Найголовніше в цій справі, щоб ваш подарунок став корисним або пам’ятним, а найкращий варіант – і корисна, і пам’ятна річ в одному подарунку. Не існує і особливих заборон на будь-які подарунки. А за церковними канонами в це свято головним подарунком для дитини стане пара хресних батьків, яких вона отримає під час священного обряду. Саме вони покликані бути поруч, зуміти підтримати і захистити хрещеницю, всьому її навчити і спрямувати на правильний, істинний шлях.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *