Як вибрати підгузник?

розміщено в: Цікаво знати | 0

Як вибрати підгузник?Величезна кількість фірм навперебій пропонують свої “супердихаючі”, “екстрадосконалі” і “мегакласні” винаходи. Асортимент в магазинах величезний, реклама одна краща і привабливіша ніж інша. Як тут не помилитися?

Насправді ж, підгузники відомих фірм практично не відрізняються один від одного. Переваги тієї чи іншої марки є всього лише відображенням боротьби конкурентів. Щоб не ризикувати, краще за все купити підгузники однієї з відомих фірм. І, якщо вони підійдуть Вашій дитині користуйтеся ними на здоров’я. Якщо ж ні спробуйте інші. Саме тому не рекомендується купувати невідомі або невипробувані Вами підгузники в перший же раз у великій кількості. Підгузки річ дуже індивідуальна. І те, що підійшло сусідському малюку, може абсолютно не підійти вашій дитині, наприклад, запах або наповнювач можуть викликати алергію. Визначатися з фірмою доведеться методом “тику” і виключення. Краще, звичайно, почати з  фірм, продукція яких відрізняється високою якістю.

Отже, якщо Ви вирішили заощадити свій час і сили і користуватися памперсами:

1. За вагою та розміром підгузники більшості фірм поділяються приблизно на такі категорії:

– для новонароджених: вага 2-5 кг; середній вік – від народження до 2 місяців.
(Деякі виробники не випускають підгузники цієї категорії.)
– mini: 3-7 кг, від народження до 4 місяців;
– midi: 5-10 кг, 3-12 місяців;
– maxi: 9-18 кг, 8-18 місяців;
– maxi plus: 10-20 кг, 12-24 місяці;
– extra large: 15-25 кг, від 18 місяців

На кожній упаковці підгузників зазвичай вказується, на яку вагу дитини вони розраховані. Однак тут слід врахувати деякі нюанси. По-перше, вага це всього лише приблизний орієнтир. При виборі доведеться врахувати ширину сідниць, об’єм животика і т.п. Адже, приміром, дитині з вагою 8 кг можна купити памперси категорії midi (5-10 кг) і maxi (9-18 кг). Худій дитині краще купити midi, а повненькій maxi. Хлопчикам краще вибирати памперс на розмір більше. При виборі розміру основним критерієм того, що памперс підходить, є досить щільне (але не тісне!) прилягання підгузника до тіла – без зайвого здавлювання м’яких тканин, і без зазору.

2. За статевою ознакою розрізняють підгузники:

– для хлопчиків
– для дівчаток
– unisex і для тих, і для інших.

Це не означає будь-якої значної різниці в конструкції або формі. Різниця в розподілі абсорбенту. Просто в “дівчачих” памперсах абсорбуючий шар розташований посередині, а у “хлопчачих” – в передній частині. Більшість фірм випускають “unisex”, в яких абсорбент розподілений рівномірно, що дозволяє користуватися цими памперсами і хлопчикам, і дівчаткам. Це дуже зручно, якщо, наприклад, Ви купуєте підгузки в пологовий будинок і ще не знаєте ні статі, ні ваги дитини можна взяти “unisex” для новонароджених 2-5 кг.

3. За часом використання підгузники ділять на:

– денні
– нічні
Призначені для використання у відповідний час доби. Нічні підгузники відрізняються більшим поглинанням.

4. Залежно від наповнювача одноразові підгузники бувають двох видів.

Перші мають всередині шар з целюлози, а другі – спеціальний гелеутворюючий матеріал, що має високу здатність поглинання вологи. Ціна останніх трохи вища.


5. За здатністю пропускати повітря – дихаючі чи ні.

До речі, дуже важливо розуміти правильно, що означає “дихаючий” підгузник. М’яка і приємна на дотик поверхня памперса ще не означає, що підгузник пропускає повітря. Більш того, вона може ховати під собою шар поліетилену, без якого підгузник втратив би будь-який сенс – він би протікав. В “дихаючих” підгузниках замість звичайного поліетилену використовується спеціальна плівка. Її поверхня містить безліч дрібних отворів (видимих ??тільки під мікроскопом). Розмір мікропор такий, що вони вільно пропускають повітря, але затримують воду, так як вона має більш великі молекули. Звичайно, така плівка набагато дорожча звичайного поліетилену, тому “дихаючі” підгузники відрізняються високою ціною.

Свою здатність пропускати повітря такі підгузники зберігають в будь-якій ситуації навіть коли намокнуть, і волога перетвориться на желеподібну масу і заблокує всі дрібні отвори, повністю перекривши доступ кисню, бічні частини все одно дихають. Для цього плівка проходить не по всій поверхні, а розташовуватися тільки в необхідній частині підгузника. Бічні ж частини, вільні від плівки, продовжують забезпечувати вільну циркуляцію повітря.

Зазвичай підгузники забезпечені спеціальними гумками і застібками – “липучками”, які дозволяють фіксувати їх на тілі малюка. Зручніше використовувати підгузники з багаторазовими застібками на липучці тоді їх можна кілька разів розстібати і застібати, якщо в цьому виникає необхідність.

Вибираючи підгузки, зверніть увагу на співвідношення ціни і якості. Справа в тому, що один і той же виробник може випускати підгузники одного і того ж розміру і з однаковою кількістю в упаковці, але вони будуть відрізнятися один від одного назвами і ціною. Головна відмінність в таких моделях зазвичай складається в якості і кількості абсорбуючого наповнювача. Дорожчі підгузники містять більше наповнювача, отже, вони ефективніші, надійніші і розраховані на більш тривале використання.

Про якість та безпеку.

Якісні підгузники завжди м’які на дотик, мають м’яке покриття вищої якості, схоже на тканину і не натирають ніжної шкіри дитини. Більш повне облягання та ефективне запобігання протіканню забезпечується за рахунок наявності еластичних резинок. Якісні підгузники мають широкий еластичний пояс, спеціальну фіксуючу смужку спереду і застібки на липучці, які не відклеюються при контакті з водою.
Говорячи про якість, не можна не згадати про повітропроникне покриття і наявність “дихаючого шару”, які забезпечують вільну циркуляцію повітря, оберігаючи шкіру дитини від перегріву і подразнення.

Найважливіший момент в даному питанні це якість абсорбуючого наповнювача. Всмоктуючий шар повинен залишатися рівномірно розподіленим після використання, не збиватися в комок.

Купуючи підгузники, не забудьте перевірити дату виготовлення і термін придатності 2 роки для більшості з них.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *