Що подарувати дитині до року?

розміщено в: Цікаво знати | 0

Що подарувати дитині до року?Приблизно до 4-5 місяців подарунки адресуються швидше батькам, ніж дитині. Можна, звичайно, зробити подарунок і для дитини – так званий «презент на виріст», але подумайте, чи варто. Чому батьки конкретного малюка будуть більше раді – триколісному велосипеду, на якому малюк зможе кататися тільки через три роки і який потрібно десь зберігати весь цей час, або додатковій упаковці так необхідних памперсів, вологих серветок, гіпоалергенного прального порошку і т.п.?

Якщо вважаєте, що це банально, виберіть нетривіальний спосіб піднесення. Вкладіть в памперси душу. Як? Наприклад, купивши «торт з памперсів». Це досить популярний на сьогоднішній день подарунок для новонародженого.  Виходить красиво, оригінально і корисно для батьків.

Якщо не хочете дарувати приналежності по догляду за новонародженим, зверніть увагу на різні корисні прилади і гаджети. Можна купити в подарунок молодим батькам зволожувач або іонізатор повітря, прилад для вимірювання температури і вологості.

Одним словом, ідеальний подарунок для дитини до 3-4 місяців – це подарунок для батьків, покликаний полегшити їм турботу про малюка.

Подарунок дитині від 4 місяців

Вибір подарунка для дітей від 4-5 місяців набагато ширший, адже можна дарувати те, що буде корисно для батьків (ті ж памперси, засоби для догляду, одяг), і те, що розважить самого малюка. А що є кращою розвагою для будь-якої дитини? Звичайно, іграшка! Можна дарувати прості брязкальця, але краще дарувати їх, коли маля тільки народиться, а дитині постарше вибрати «іграшку після брязкальця».

Вдалі варіанти іграшок в подарунок для дітей від 4 до 6 місяців:

Розважальні центри – панелі для  найменших, не тільки розважають, але і сприяють розвитку уваги, моторики, тактильної чутливості, дотикального сприйняття. Вони бувають виконані з одного матеріалу (частіше пластика) або з різних. Другий варіант кращий – чим більше різноманітних тактильних відчуттів, тим корисніше іграшка.

Такі панелі багатофункціональні, видають різні звуки. Чим більше функцій – тим дорожче іграшка, але і корисно для малюка. Вибирайте в подарунок цікавий розважальний центр з обертовими елементами, кнопочками, кульками, барабанами, тріскачками, пищалками. Навіть якщо батьки вже придбали подібну іграшку, хвилюватися не варто – адже всі розважальні центри різні. У малюка буде більше можливостей для розвитку.

Іграшки-неваляшки. Малюкам цікаво спостерігати за тим, як ведуть себе неваляшки. Бажано, щоб усередині неваляшки були дзвіночки. Така іграшка просто незамінна, коли потрібно відволікти увагу дитини під час здійснення яких-небудь процедур (зважування, обмірювання, перевдягання, масажу тощо). Зараз продаються приголомшливо красиві неваляшки, зовнішній вигляд яких не постраждає навіть за довгі роки гри з нею. Напевно такий ваш подарунок залишиться у дитини назавжди – як пам’ять про дитинство і про дарувальника. Адже гарна неваляшка – це не тільки іграшка, але і сувенір.

М’ячики. Чудовий подарунок немовляті – маленькі м’ячики з різних матеріалів (текстиль, гума, пластик) з різноманітною фактурою поверхні. Спочатку малюки вивчають їх, тримаючи в руках. Стаючи старше, починають катати, кидати. Таким чином, м’ячики розвивають тактильну чутливість, моторику, спритність, координацію та ін. Цікавий варіант подарунку: купити 5-10 різних м’ячиків і красиву коробку (пластикову або плетену) для їх зберігання. Згодом дитина зможе використовувати цю коробку як корзину, до якої потрібно потрапити м’ячем.

Подарунок дитині від 6 місяців

Дитина у віці від 6 місяців вже запам’ятовує свої іграшки, а тому радіє, отримавши щось нове. А адже, готуючи подарунок, ми хочемо порадувати саме малюка, а не його батьків, чи не так? Тому навіть якщо ви даруєте одяг або робите презент на виріст, купіть іграшку – нехай просту і дешеву, але зате здатну порадувати дитину.

Що можна подарувати дитині від 6 місяців?

Книжку-іграшку або справжню книжку, але краще ту, яка миється.

Розвиваючі іграшки для найменших. Розвиваюча іграшка повинна відповідати віку. Але це не єдине, на що потрібно звернути увагу. Важливо, щоб іграшка, куплена в подарунок, була якісною. Приділяйте увагу матеріалами, кольорам. Обов’язкова наявність сертифіката на іграшку. Понюхайте іграшку – вона не повинна мати яскраво вираженого запаху.

На ринках і в сумнівних магазинах не варто купувати іграшки ні своїй дитині, ні чужому в подарунок. Вибирайте іграшки від відомих виробників, які відрізняються відмінною якістю і багатофункціональністю. Дизайн і функції кожної розвиваючої іграшки мають бути ретельно продумані, враховані всі вимоги безпеки. Це найважливіше в іграшках для малюків!

Пірамідки. Напевно, хтось вважає, що це банально. Проте діткам дійсно дуже подобаються такі іграшки. Граючись з пірамідкою, діти вчаться розрізняти і розуміти кольори і розміри, порівнювати «більше – менше», класифікувати і т.п. Вибирайте в подарунок безпечну пірамідку з приємними оку кольорами. Зверніть увагу на те, щоб її легко можна було розібрати і зібрати.

Музичні електронні іграшки. Діти просто обожнюють музичні іграшки, але для такого малюка краще вибирати іграшку з не дуже високою гучністю і всього з 1-2 мелодіями.

Засоби для зберігання іграшок. Хорошим подарунком стануть контейнери, ящики, коробки, сітки для зберігання іграшок – це потрібно і  малюкові, і його батькам.

Подарунок дитині від 9 місяців

В якості подарунка підійдуть будь-які розвиваючі іграшки, призначені для дітей від 6-12 місяців. Крім того, дитині близько року можна дарувати традиційні іграшки: хлопчикові – машину, дівчинці – ляльку.

Варто звернути увагу на іграшкові музичні інструменти, конструктори, кубики, дзигу, каталку, іграшкову візок для хлопчика і коляску для дівчинки, збірно-розбірний ігровий будиночок з тканини на каркасі.

Корисні і цікаві будуть іграшки для прогулянки – набори садово-городнього інвентарю для малюків: лопатки, граблі, відерце, формочки і т.п. Ці предмети мають властивість губитися на вулиці, так що додатковий красивий комплект не буде зайвим.

Ну і, звичайно, ближче до року можна дарувати всілякі розвиваючі іграшки «на виріст»: конструктори, прості головоломки, сортери. На майбутнє можна подарувати шашки, настільну гру, набори для творчості, тобто те, що не займе багато місця.

Що стосується м’яких іграшок, то до них сьогодні ставлення неоднозначне. Багато хто вважає ці іграшки пило-збірниками, швидше шкідливими, ніж корисними. Навряд чи варто ризикувати і вибирати таку іграшку в подарунок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *