Подарунки на хрестини: Крижма

розміщено в: Цікаво знати | 0

kryzmaДля християнина такий важливий життєвий момент як хрестини стає його новим народженням. За православними традиціями хрестити людину слід в дитинстві. У результаті такого релігійного обряду малюк набуває своїх духовних тата і маму – хресних батьків.

Також як і в будь-яке інше свято, в день хрещення прийнято новонаверненому дарувати різні подарунки. Але в цей день стандартний набір з іграшок, одягу і солодощів буде не найвдалішим подарунком. Адже, як і при будь-якому іншому релігійному обряді, для хрестин існує безліч атрибутів. Один з них – розп’яття (натільний хрестик), а також крижма.

Крижма – це відріз білої однотонної тканини, рушник чи простирадло, що служить для того, щоб в неї обертали немовля після занурення у святу воду. Після проведення хрещення крижма стане для людини оберегом, який слід зберігати протягом усього життя. Згідно з традицією цей клапоть не можна ні використовувати в побуті, ні прати. Прийнято вважати, що крижма в результаті проведення обряду хрещення наділяється властивостями магічного плану. Наприклад, якщо дитина захворіє, то достатньо буде вкрити її цією тканиною, і вона незабаром одужає. У православному світі навіть існує прикмета: «Хто зможе зберегти Крижмо, той зуміє зберегти і своє щастя».

Раніше було прийнято під Крижму використовувати відріз білої простої тканини. Сьогодні ж для хрещення фабриками випускається безліч спеціальних красивих Крижм. Також можна з цією метою використовувати білі високоякісні рушники, прикрашені вишивкою не просто іменем малюка, але навіть і датою хрещення. Подібну Крижму ніколи не сплутаєш з простим простирадлом, а зберігати протягом усього життя буде більш ніж приємно і зручно. До того ж, у такій Крижмі з махрової тканини малюку буде тепло і сухо. Для зручності зберігання разом з вишитою за церковними канонами Крижмою продаються і симпатичні зручні мішечки. Крім цієї ритуальної тканини в мішечку можна буде зберігати хрестильні свічки і упакований дитячий локон від постригу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *